pondělí 11. července 2011

Tak jsem to zkusila už po několikáté

Použito z internetu
Jak nadpis vypovídá něco jsem zkusila. Na obrázku je krásné štěně labradora,ne nechci si ho pořizovat. Velkého psa jsem už jednou měla ,německého ovčáka,a už po velkém pejskovi netoužím. Teď máme křížence amerického kokršpaněla a kavalíra. Zlatý pejsek,hodný ,poslušný i bez výcviku (pořídili jsme si jej už skoro tříletého), snáší se se všemi pejsky,miluje děti a když hrozí od dětí nějaké nebezpečí-náhodné zatahání za uši -sebere se a iteligentně odejde o kousek dál. Sem tam si zaštěká na kolem jdoucí lidi,ale tím nám dává najevo ,že někdo jde. Když je to někdo z rodiny,sestra ,mamča tak to poznám ,protože její štěkot je takový táhlý a krátký,dvakrát blafne jako by říkala ahoj.A o tom štěkání chci mluvit,nebo spíš si někde pořádně ulevit.
Sousedi od naproti mají krásnou ,ale totálně nevychovanou labradorku. Má ráda, jak má být v její povaze každého,tak to jediné asi umí.Možná ještě sedni .Dnes ráno (v půl sedmé ráno po odpolední )jsem byla zvonit na branku s prozbou ať s ní něco dělají, ať prosím tak neštěká.
Vyběhla na mě, ona je fakt moc hodná,na přivítanou na mě skočí div mě nepovalí a být menší mám snad umýtý i obličej. Za ní se blíží paní sousedka (asi 70 let,pes má 4 rok) a otázkou no co potřebuješ Evi mě dostala,ale já se nedala a bohužel asi pro mě, jsem začala. Jestli by jako s Nelou něco nemohla dělat,když tak štěká. Odpověď: "Ona se těší ven a tak štěká radostí. Nela připlé vodítko celou dobu co předtím paní chodila po zahradě a pes se může zbláznit ,proč ještě nejdou ven a tak ji pořád vyštěkává.Holky kdyby to bylo dvakrát do týdne tak nad tím mávnu rukou,ale každý den to je fakt o nervy. Takže ať si uděláte obrázek. Její štěkání je jako bych ji měla pod oknem ,mám si prý zavřít okno (pěkný v těch vedrech) .Prosím choďte trochu později tak o půl osmé,to je prý moc horko.Musíte ji to zkusit odnaučit,paní ale neví jak. Takže radím¨, když po Vás tak štěká musíte ji okřiknout ticho nebo klid a případně ji přez čumák klepnout složenými novinami a né se k psovi chovat jako miminu-to nešmíš Nelynko,tichučko a tak dál. To jsem asi neměla ,protože,ten Váš (jako náš) pes taky štěká, když jde někdo okolo a Nela potom letí jako splašená a štěká taky.A já na to: To je ale normální a svého psa pokud jsem doma okřiknu a hlavně se to nestává brzo ráno,protože NÁŠ pes chodí ven nejdřív až po osmé hodině. Už jsem začala být naštvaná,protože bylo vidět ,že JÍ je to úplně jedno a mě začalo docházet,že jsem tu opět po několikáté a zase zbytečně a budu to muset vydržet ještě takových 5-6 let než ten pes odejde do věčných lovišť. A já se konečně vyspím.Když se nám před čtyřmi lety narodil Vojtíšek a já kojila a on se v noci budil po hodině,k ránu konečně usnul a já sním ,to mohlo být tak ve čtyři ráno a v šest byl vypuštěn štěkací stroj,bylo to hrozné a domluva taky nepomohla. V sobotu a v neděli je to to stejné,jen stím rozdílem ,že když je doma dcera této paní tak psa zvládá o trochu lépe a vypouští ji kolem osmé. Takže je vidět ,že to jde jen se musí chtít a nebýt tak bezohledný k ostatním. Co mi pomůže,když pes štěká o půl sedmé ,v sedm,  ve čtvrt na osm o půl osmé a pak je konečně chvilku ticho a já jsem stejně od půl sedmé vzhůru.Jo a včera jsem se dívala schválně co dělá pani proti tomu ,aby pes neštěkal, Tak trhala diviznu,pes chodil okolo ní a prostě na ni jenom tak ze srandy štěkal a pani samozřejmně nic.
Holky promiňte,že Vás tak zdržuji,ale já to potřebovala někomu říc.Ať ta zloba jde ze mě ven. Příští týden mám dovolenou,už teď vím ,že se asi nevyspím.Ale co naplat,prý se   vyspím v hrobě a bude tam i ticho.
Tak se mějte hezky,vaše Eva

1 komentář:

  1. Evka,
    mám ten samý problém....tam kde bývam počas víkendov v dome oproti majú tak isto labradora -cca 3 roč.... a šteká furt a furt a najmä v noci, keď sú všetci mimo domu.... a to chodím tam aj za relax, preč od sídliska a ruchu hlavného mesta ....
    niekedy je to až do plaču, takže ťa viem pochopiť....
    pekný deň, Eva

    OdpovědětSmazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...