úterý 11. června 2013

Výlet na den dětí

Zámek Kunštát

Minulý víkend jsme si udělali výlet na dva zámky . Bylo to kousek za Blanskem. 
První byl zámek Kunštát. Kluci moc nadšení nebyli,mysleli že jedeme na nějaký hrad a né zámek.
Dostali jsme velké papuče a vyrazili na prohlídku. Slečna ,která nás prováděla na nás chrlila jména a letopočty v takové rychlosti,že jsme tak trošku nestíhali .))))) 
Během výkladu ,jsme se dozvěděli o psím hřbitově,který jsme míjeli cestou na zámek.
Ten se klukům moc líbil.

Kluci chtěli vyfotit každý hrobeček .Přání bylo zamítnuto a uděláno skupinové foto.Nádherný výhled na rekonstruované zahrady a přilehlý rybník.
A frrr na zámek Lysice.

Zámek Lysice


Nádherný zámek ,jako z pohádky. Vždyť také nedávno v pohádce hrál. Byla to Pohádka o pokladech.
Po vstupu na nádvoří na nás čekal krásný pohled na zámek a sloupový s promenádou .Krása.
U pokladny nás seznámili s prohlídkou pro děti .Vždy 1.června mají děti prohlídku nazvanou Putování s pastelkami .Dostanou omalovánky a pastelky ,které později potřebují.
Pan průvodce se ujal dětí a my rodičové jsme dělali doprovod a při otázkách vědomostních jsme měli fungovat jako poradci. 
Jak vidíte děti seděli na koberci a my, ač je to k nevíře ,jsme se mohli posadit na ty krásné polstrované pohovky. I fotit se smělo .Ten den bylo dovoleno vše.Krásně se sedělo. Jen jsme si jako doma sedli pěkně dozadu ,opřeli se a měli nohy ve vzduchu.A po poradě s přítomnými spolusedícími jsme se pěkně posunuli na okraj a seděli jako ty dámy před x lety. Jelikož ony v těch šatech a korzetech se asi moc opírat nemohly a ani jim to etiketa pravdě podobně nedovolovala.
A pokračuje prohlídka. Maluje se ,sem tam se pan průvodce na něco zeptá ,sem tam jde sundat nějaký obraz ze stěny . Jo ,dnes se může všechno. Děti mohli chodit bez těch velkých papučů ,ve kterých jsem se já dvakrát málem zabila.
Prohlídka končila vpuštěním celé naší skupiny na zahradu .Tady už probíhala prohlídka jen s plánkem zahrady v omalovánkách. 
Zahradní domek  měl krásná srdíčková okénka a okolo rododendrony.
 Ve vodním příkopu plavali labutě.
A v krásně posekaném trávníku -romantické kopretiny. 
Při naší návštěvě se právě na zahradě konal svatební obřad .
Vybrali si moc pěkně.


Přeji pěkný den ,Eva

1 komentář:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...